bezlepkovadieta.cz » Info a články » Potraviny » Bezlepkové potraviny

Bezlepkové potraviny

Celkem 16 článků
články: [1-10] [11-16]

Recepty na etnické pokrmy a nápoje na bázi prosa

Příklady potravin/pokrmů připravovaných tradičně většinou v primitivních podmínkách v různých oblastech

Tradiční etnické pokrmy a nápoje na bázi prosa

Dobrý přírodní zdroj hořčíku, manganu a fosforu

V některých afrických a asijských oblastech patří proso k základním surovinám. Nejčastěji se zpracovává fermentací (nápoje, kaše, těsta). K využití nutričního potenciálu prosa je zapotřebí vývoj vhodnějších odrůd a zařízení.

Tripeptid pro texturu bezlepkového rýžového chleba

Přídavek glutathionu přispěje k želatinizaci rýžového škrobu při nízké teplotě a k udržení plynů v těstě. Dosáhne se zvýšení objemu těsta, které tak lze vyrobit i bez přídavku soli.

Konečně skvělé české bezlepkové pivo s tradiční chutí za dobrou cenu!

CELIA, je světlý ležák, 11 %. Obsah lepku méně než 0,5 mg/100 ml!

První české bezlepkové pivoMěla jsem tu čest, jako jedna z prvních, ochutnat první české bezlepkové pivo. Chutná skutečně skvěle! Vyvinul jej tým pod vedením ing. Josefa Škacha, CSc. ve Výzkumném ústavu pivovarském a sladařském, a.s. a vyrábí se v Žateckém pivovaru, spol. s r.o.. Prodávat se bude v půllitrových sklenicích za cenu okolo 20 Kč.

Mouka z manioku pro bezlepkové pečivo

Speciální moukou z kořenů Manihot esculenta lze při výrobě pečiva nahradit pšeničnou mouku, aniž by došlo k negativnímu ovlivnění chuti, textury nebo pekařských vlastností.

Oves vhodný i pro nás celiaky

Oves setý

Oves setý (Avena sativa).  Zrno průměrně obsahuje: 13 % bílkovin, 5 % tuku, 56 % sacharidů, 12 % vlákniny a asi 3,6 % minerálních látek.

Sója má klady ale i zápory

Sváteční hostiny na konci loňského roku daly našemu zažívacímu traktu pořádně zabrat. Lednový stůl by proto mohla občas zpestřit jídla ze sóji a sójových produktů. Sója obsahuje mnoho bílkovin, je lehce stravitelná, ale najdete v ní i poměrně dost antinutričních látek, které kvalitu pokrmu snižují.

Bezlepková směs Chléb pro zdraví

chleb

Chléb pro zdraví je potravina, která je určena jak pro lidi trpící celiakií, případně alergií na lepek, ale také pro všechny ostatní, kteří se chtějí stravovat zdravě a zároveň si na svém jídle pochutnat.

Další sušenky na bezlepkovém trhu

upozornění

Nová řada zcela přírodních, bezlepkových sušenek s košer certifikací je určena pro celiaky, vegany a pacienty s různými intolerancemi a alergiemi.

Snacky pro celiaky

snackyBritská společnost Ok Foods uvedla na trh dva nové typy snack výrobků, které neobsahují lepek, pšenici ani mléčné výrobky a jsou určeny pro zvláštní dietu.

Celkem 16 článků
články: [1-10] [11-16]

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace