bezlepkovadieta.cz » Info a články » Bezlepková dieta

Bezlepková dieta

Celkem 79 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Novela vyhlášky o příspěvku na péči - může pomoci celiakům!

O čem se mluvilo na VII. celostátním setkání celiaků v Jeseníkách

Logo MPSVVzhledem k tomu, že se Dr. Ilona Kolářová  z Ministerstva práce a sociálních věcíČR nemohla osobně zúčastnit VII. celostátního setkání celiaků, písemně nám odpověděla na otázky související s problémy celiaků, o kterých jsme v průběhu programu s účastníky diskutovali.  

Calta-chléb pro zdraví má Klasu!

 CaltaCalta - bezlepkový chléb, s vyšším obsahem vlákniny

Dne 20. 5. 2010 obdržela Jeřábkova pekárna s.r.o., která peče bezlepkový chléb ze směs Calta-chléb pro zdraví,  ocenění národní značkou KLASA

 


Oves vhodný i pro nás celiaky

Oves setý

Oves setý (Avena sativa).  Zrno průměrně obsahuje: 13 % bílkovin, 5 % tuku, 56 % sacharidů, 12 % vlákniny a asi 3,6 % minerálních látek.

Americký výzkum výroby pečiva bez glutenu

    

 

Američtí výzkumníci z organizace ARS vyvíjejí technologii výroby pečiva bez glutenu, zejména problém soudržnosti těsta.

Na husičku do restaurace? Proč ne!

Svatomartinská husička

Svátek sv. Martina někdy provází první sněhové vločky, někdy taky ne. Spolehlivější než počasí je tradice. S tímto výročím jde ruku v ruce vůně pečené husičky.  Svatomartinské husičky. Pravda,  celiaci  si s lehkou nadsázkou řečeno,  musejí sem tam na něco nechat zajít chuť,  nebo si stoupnout k plotně a dobrůtku si sami připravit. Jako celiaka mě mile překvapilo, že jsem si na husičce pochutnala v restauraci.  

Čím nahradit kroupy v jelitech?

Připravujeme bezlepkovou zabíjačku

Mnohokrát nám byla položena otázka, čím nahradit kroupy (jsou vyrobené z ječmene), které nesmějí chybět na pravé domácí zabíjačce. Vyrábějí se z nich jelita, přidávají se do polévky "prdelačky" a taková "obíhanica" by bez krup vůbec nešla připravit.

Co je nového na trhu?

Směs na mufiny z KauflanduVzpomínám si docela přesně, jak jsme si v Komisi pro celiakální sprue při MZČR asi před šesti lety určili  jako jeden z cílů, dostat bezlepkové potraviny do nabídky super a hypermarketů. Tenkrát se to zdálo jako docela těžký úkol. 

Mouka z manioku pro bezlepkové pečivo

Speciální moukou z kořenů Manihot esculenta lze při výrobě pečiva nahradit pšeničnou mouku, aniž by došlo k negativnímu ovlivnění chuti, textury nebo pekařských vlastností.

Laboratoř doma v kuchyni

Zapojili jsme se do studia hodnocení funkčnosti Jednoduchéto Enzymatického Testu (JET) na stanovení glutenu v potravinách

testujemePoradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu se zapojilo do studie firmy SEDIUM RD s.r.o.,  kde vyvinuli Jednoduchý Enzymatický Test (JET)  na stanovení glutenu v potravinách. Vyzkoušením a vyplněním dotazníku jsme přispěli k hodnocení funkčnosti tohoto produktu.  JET jsme zkoušeli na určení glutenu v běžně prodávané zmrzlině a pochoutkovém salátu a  bezlepkové máslové bagetě.  

Víte kolik lepku sníte?

Tvoří se nová dabatáze bezlepkových potravin a surovin

 bezlepkové potraviny

Výzkumný ústav potravinářský Praha v.v.i. za podpory České technologické platformy realizuje pro celiaky velmi užitečný projekt,  Hodnocení bezpečnosti potravin pro bezlepkovou dietu.  Ke spolupráci se mimo jiných institucí připojilo také Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu. Tvoříme novou databázi bezlepkových potravin a surovin.

Celkem 79 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace