Bezlepková dieta

Bezlepková směs na chléb Calta byla a je vhodná pro celiaky

chléb Calta

Bezlepková směs na chléb Calta, která vznikla v Poradenském centru pro celiakii a bezlepkovou dietu byla a nadále je vhodná pro celiaky. Jedná se o potravinu s vysokým obsahem vlákniny.  Calta by také měla být vhodná pro diabetiky. V roce 2008 jsme tuto skutečnost ověřili na akci pořádanou Diabetologickým centrem brněnské nemocnice Milosrdných bratří. Glykemický index byl  okolo čísla 55.

Děkuji všem, kteři Caltě zůstali věrní a ničeho se nezalekli. Směs na bezlepkový chléb Caltu použivám roky nejen já, ale i obě moje děti. 

Ověřit si to můžete v originální databázi výrobků vyšetřených na obsah lepku , který připravujíi ve Výzkumném ústavu potravinářakém Praha . Obsah lepku by analyzován  uznávanou metodou Elisa. Databáze bezlepkových výrobků ze stránek VÚPP -    ZDE .  Vzhledem ke zdravotním potížím Ing. Bušinové, Caltu vyrábí a prostřenictví PPL zajišťují distribuci pracovníci firmy Benkor s.r.o. Také protokol bezlepkových výrobků   obsahuje mnoho druhů koření, které Benkor vyrábí . Caltu si můžete objednat za cenu  55 Kč za balení   ZDE. Váha běžného balení je 500 gramů. Připravíte z ní bezlepkový chléb o váze asi 800 gramů. Směs je možné použít jak v pícce na chleba i klasicky v troubě. Při přípravě je nutné se držet přesně návodu. Čerstvého droždí se doporučuje pouze 13 gramů. Můžete použít i sušené droždí o váze asi 3 gramy a pouze studenou vodu. Ze směsi lze odstranit semínka klasickým sítkem

Protokol z  vyšetření směsi na obsah lepku.

Soubor ke stažení: down_3105.PDF
Komentáře k článku
:
:
:
DJNPY:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace