Bezlepková dieta

Zahraniční výměna studentů i s bezlepkovou dietou

hostitelská rodina se studentkou

Zapojila jsme se do programu YFU CZ na výměnu zahraničních studentů v ČR. YFU CZ  je nezisková organizace, která vedle studijních pobytů v zahraničí pro středoškolské studenty nabízí také zahraničním studentům studium v České republice s pobytem v české hostitelské rodině.

Od Aleny Křečanové z YFU CZ jsem dostala následující informaci:

Každoročně přijíždějí do ČR zahraniční studenti ze všech koutů světa . Česká republika je atraktivní destinací nejen pro studenty z studentkaEvropy, ale také z Asie, USA či z Jižní Ameriky. Každý student s sebou přináší odlišný pohled na každodenní život a tak obohatí i ten váš. Hostitelská rodina přijímá zahraničního studenta na roční pobyt a naváže tak nejen intenzivní kontakt s odlišnou kulturou, ale také se její jednotliví členové dozví mnoho nového sami o sobě. Díky nadšené a skvělé spolupráci se stávajícími, minulými i budoucími hostitelskými rodinami se nám daří hostitelský program dále rozvíjet o akce jako jsou Mezinárodní večeře či pravidelná setkání hostitelských rodin,  Věříme, že letošní studenti svým hostitelským rodinám dělají stejně velkou radost jako dělají naší organizaci. Řada z těchto studentů se o svůj příběh již podělina na našich internetových stránkách.  Jak se ukazuje, tmelícím bodem soužití rodin často bývá vaření. Proto jsme rádi, že vzniká  kuchařka mezinárodních receptů. 

V současné době přijímáme do školního roku 2013/2014 hostitelské rodiny. Většina zahraničních studentů již hostitelskou rodinu má, nyní hledáme hostitelskou rodinu pro německou studentku Elisabeth-Sophie, která musí dodržovat bezlepkovou dietu.

Eli


Elisabeth-Sophie, Německo (15 let)

Zájmy

  • sborový zpěv
  • jízda na koni
  • cyklistika a procházky v přírodě
  • psaní povídek
  • čtení

Jazyky

  • němčina (rodilý mluvčí)
  • angličtina
  • francouzština

Speciální podmínky pro umístění Elisabeth-Sophie

Umístění Elisabeth-Sophie je specifické tím, že má Elisabeth bezlepkovou dietu a zhoršený sluch, kvůli kterému používá naslouchátka. Jsme si vědomi toho, že tato studentka díky svým zdravotním hendikepům vybočuje ze standardů YFU. Na druhé straně bychom rádi této výjimečné dívce umožnili strávit rok v zahraničí. I z tohoto důvodu jsme připraveni umístění Elisabeth-Sophie podmínit dodatečnými kritérii, které bychom pro toto konkrétní umístění společně s rodinou sepsali.

Nechte si poslat dopis hostitelské rodině od této studentky. Stačí vyplní krátký formulář.

Bližší informace o hostitelském programu či studiu v zahraničí najdete na našich stránkách YFU CZ anebo nás můžete kontaktovat na telefoním čísle 222 211 950 či na emailové adrese office@yfu.cz

Komentáře k článku
:
:
:
QJFLM:

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace