Bezlepková dieta

Celiaci na Slovensku jsou "za vodou" - zajímavé informace pro všechny pacienty s dietním omezením

Jak se žije celiakům na Slovensku? Dozvíte se z uveřejněných následujících tabulek a článků. Lidem, odkázaní na různé diety, se na Slovensku rozhodně žije a hlavně stravuje, lépe.  Dokázali si na Ministerstvu zdravotnictví SR prosadit docela velká procenta úhrad nejen za bezlepkovou dietu, ale spoustu dalších diet. Posuďte sami ... viz detaily článku.

------------------------------------------------------------

kliknutim na tabulku se otevre puvodní dokument z originální stránky:

http://www.health.gov.sk/Clanok?zoznam-kategorizovanych-dietetickych-potravin-142012-3062012

tabulka

castb

castc

Komentáře k článku
:
:
:
JPDXN:
Od: ALENA
Datum: 7.12.2014 15:09:38
JE TO HNUS ŽÍT V TOMTO HAVLOVSKÉM BORDELU. Mám celiakii vážím 38 kilo a zamítly mi vše důchod a příspěvek na děti že se vejdu do 2.4 násobek životního minima přitom náklady rozdíl na stravu je alespoň 6 000 šest tisíc korun.Máme příjem 2.5 životního minima.Žijeme pod hranicí bídy a já se nemůžu ani najíst,CO MÁME DĚLAT??
Datum: 31.8.2012 9:27:32
Vážení k tomu není asi co dodat jak se chovají naši poslanci a slovenští,nemoc to není je to jenom dieta,tak to asi berou páni poslanci.Já osobně musím pracovat i přes důchod jelikož jsem celý život pracovala,tudíž nárok je min. a když si chci koupit chleba musím si krajíčky odpočítávat a o sladkostech ani nepřemýšlím. Vám všem děkuji co pro nás děláte DÍKY. Lindáková.
Od: leo
Datum: 22.6.2012 13:20:46
Dobrý den, jsem vážně znepokojená touto informací, nechápu proč nejsou u nás v CZ možné nějaké příspěvky na BL stravu? V tom jsou celiatici na SK o proti nám ve velké výhodě. Strava je velice drahá a je třeba se tímto problémem zaobírat, jen nevím kde a kam se obrátit ? Děkuji Leo

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace