Bezlepková dieta

Diskuze okolo bezlepkového piva Celia

CeliaAč je první české bezlepkové pivo Celia už dávno na trhu, stále se vedou okolo obsahu lepku v tomto výrobku polemiky. Požádali jsme o stanovisko a vysvětlení některých pojmů přímo "rodiče" Celie, pracovníky Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze. 

Vybrali jsme jen některé z vašich diskusních příspěvků, ke kterým přidáváme stanovisko ing. Martina Slabého, hlavního řešitele projektu "Pivo pro Celiaky"  z VUPS:

Článek "Konečně skvělé české bezlepkové pivo s tradiční chutí za dobrou cenu!" s rozsáhlou diskusí o bezlepkovém pivu Celia najdete ZDE

Od: Petr 3
Datum: 4.3.2011 7:42:40
Petr 2: Ano a navící jsou tu další fakta. Jednu připomínku už uvedl Gliadin - tj. že obsah gliadinu se normálně vztahuje na 100g sušiny a ne tekutiny. No a za druhé je to, že fermentací se lepek po pár dnech přirozeně spotřebovává. Nespotřebovaný zbytek se odstraní spolehlivě při stabilizaci piva (konče filtrací). Takže z toho všeho plyne, že každé ječné pivo (navíc u nás surogované řepným cukrem) je přirozeně bezlepkovou potravinou. :-) A zkuste mi to pánové z VUPS vyvrátit.
Odpověď ing. Martina Slabého, hlavního řešitele projektu "Pivo pro Celiaky" ve VUPS:
Ad Petr (4.3. ...) Při fermentaci se lepek nespotřebovává protože v hotové mladině takto vysokomolekulární bílkoviny nejsou. spotřebovávají se toxické pentapeptidy ale zhrubaz 20% jejich původního množství. navíc v nasí republice se piva většinou stabilizují na polyfenolové straně takže k odstaňování bílkovin a jejich zbytků procházejících do piva se nezasahuji, pouze vyjímečně při potížích s tchnologií. Další věc že řepným cukrem se surguje pouze v malých pivovarech a to v řádu procent, což na celkový obsah zmiňovaných pentapeptidů nemá výrazný vliv (zase pouze procenta). a pokud jsem obeznámen s legislativou tak přirozeně bezlepková potravina má pod 10 mg/kg potraviny ve stavu určeném ke spotřebě. a to žádné běžné pivo němá.
Od: Petr 2
Datum: 17.2.2011 0:13:40
Petr: Vtip v uváděném množství lepku je ten, že lepek se skládá ze dvou bílkovin - prolamin a glutelin. Prolamin pšenice se nazývá gliadin, u ječmene pak hordein. Gliadinu v lepku pšenice je pak asi polovina, proto je ho méně než obsah lepku (toho je zhruba dvojnásobek). A teď to kouzlo. Technologickými procesy vaření, scezování, fermentace a stabilizace (filtrace) je ve výslednémi pivu mizivé množství lepku. A protože ječný lepek vlastně neobsahuje gliadin ale hordein, klidně odpřísáhnu, že ve kterémkoliv ječném pivě bez přídavku pšenice je méně než jakékoliv množství gliadinu. :-)
Odpověď ing. Martina Slabého, hlavního řešitele projektu "Pivo pro Celiaky"ve VUPS:

Ad Petr: 17.2.2011 0:13:40 škodlivá látka není glidain sám o sobě ale sekvence o délce 5 aminokyselin v něm obsažení a ty se vyskytují ve všech běžných obilovinách s vyjímkou pár odrůd ovsa (pár odrůd mezi stovkami). ano Petr má pravdu že lepku je v pivu a to jakémkoliv téměř nulové množství a to i jím zmiňovanými technologickými úpravami, ale krátké řetězce pentapeptidů, které způsobují celiakii, procházejí v téměř nezměněném množství a naví přístupnější pro zažívací trakt. A tím  že ječmen neobsahuje gliadin, není bezproblémový, hordein má v sobě stejné množství oněch nebezpečných a hlavně nebezpečně propojených aminikyselin jako gliadin z pšenice.

 

Daší doplňující informace z VUPS: 

lSoučasná legislativa:  bezlepková potravina:
1) obsahuje méně než 20 mg lepku/kg potraviny ve stavu určeném ke spotřebě (neobsahuje pšenici, ječmen, žito, oves)
2) obsahuje méně než 100 mg lepku/kg potraviny ve stavu určeném ke spotřebě (může obsahovat pšenici, ječmen, žito, oves)
 
Při výrobě piva dochází k významným změnám ve skladbě proteinů obsažených v extraktu – proteasy, termická denaturace.
Často se uvádí, že obsah lepku během výroby piva řádově klesá - proteolysa.
Rozhodujícím parametrem je však obsah tzv. jedovatých  pentapeptidů – QQPFP (QQQFP,LQPFP,QLPFP)

Další podobné články

Komentáře k článku
:
:
:
TOSOG:
Od: Daniel D.
Datum: 10.12.2012 12:23:58
Zdravím, pivo je dobré a cenově dostupné, díky za něj. Zajímalo by mne ovšem kolik piv Celia je pro celiaka např. v průběhu večera "bezpečných?" Před nasazením diety jsem příležitostně vypil i 6 - ca.10 piv, dá se toto praktikovat v rámci bezlepkové diety s Celií? Taková konzumace pochopitelně asi nezapadá do definice "moderovaného pití", ale ptám se jen z hlediska bezpečné dávky příjmu lepku, ne alkoholu:-).

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace