Bezlepková dieta

Co je nového na trhu?

Směs na mufiny z KauflanduVzpomínám si docela přesně, jak jsme si v Komisi pro celiakální sprue při MZČR asi před šesti lety určili  jako jeden z cílů, dostat bezlepkové potraviny do nabídky super a hypermarketů. Tenkrát se to zdálo jako docela těžký úkol. 

První hypermarket, který zařadil bezlepkový sortiment do své nabídky byl Globus. Po té, co uzenáři z Globusu nechali analyzovat na obsah lepku své uzeniny, celiaci si mohli nakoupit i trvanlivé pečivo, různé směsi a další. Není důležité, kdo byl druhý, třetí,Tmavý chléb ze směsi z Kauflandu hlavní je, že základní bezlepkové potraviny a suroviny dnes koupíte docela běžně.

Zatím je omezená nabídka v bezlepkových dortech a zákuscích. Velmi mě potěšilo, když jsem v Makru, v chladícím boxu u pečiva objevila hned dva druhy bezlepkových zákusků. Báječnou roládu s oříškovým posypem a pak řez, označený nejen jako bezlepkový, ale také vhodný  pro diabetiky. Ten mi už chutnal méně, ale určitě i tento výrobek si najde své zákazníky. Makro je velkoobchod, do kterého chodí zboží nakupovat také majitelé menších obchůdků třeba na vesnicích.  Bydlíte li na venkově, zkuste se se svým obchodníkem dohodnout, ať pro vás zákusky nakoupí.

Na  bezlepkové dorty do Ikey chodíme už pár let. Jistě jste také objevili několik druhů bezlepkových dortů mražených, v sekci potravin. Ale to není všechno, Ikea nabízí ještě asi tři druhy trvanlivých bezlepkových zákusků. Mimochodem stojí za ochutnání. 

Dnes jsem také objevila mírně rozšířenou nabídku suchých bezlepkových směsí v supermarketu Kaufland. V Brně Bohunicích nabízeli hned dva druhy směsi na bezlepkový chléb - tmavý a slunečnicový. Pak směs na mufinky a dál směs na bábovku. Hned jsem vyzkoušela upéct chléb z tmavé směsi. Zajímavé bylo, že vůbec není tmavý, ale chutná docela dobře. Ovšem mufinky se vydařily. V krabičce jsem našla kromě směsi papírové košíčky a barevné sypání. Na těsto stačilo přidat dvě vejce, olej a trošičku mléka. Umícháte, naplníte a za dvacet minut máte napečeno. Zaručuji vám, že s těmito mufinkami sklidíte pochvalu od malých i velkých celiaků.  

Hotové směsi vám ušetří spoustu času a zklamání z nepovedeného pečení.

Iva Svobodová-Bušinová

 

Další podobné články

Komentáře k článku
:
:
:
YOATO:
Datum: 17.9.2013 8:16:07
Dobrý den. Pomozte mi prosím. Chtěla bych začít prodávat bezlepkové potraviny, včetně piva. Nemám zkušenosti a omlouvám se, ale ani v rodině nikdo nemá, zaplať pánbůh. Mohli by jste laikovi poradit, co jde nejvíce na odbyt? Jak začít a s čím? Myslím jak oslovit širší veřejnost, i méně movité zákazníky. Moc děkuji a jestli by někdo měl čas, informoval by mě, kde a co nakupuje? anodomini7@seznam.cz Děkuji a jsem s pozdravem. Anna Vítková
Datum: 9.11.2010 15:42:50
Dobrý den, musim poznamenat, že výrobky SchneeKoppe už jsem ochutnala a opravdu jsou výtečné. Muffinkum se nedá nic vytknout vždy se povedli, bábovku když jsem dělala poprvé tuto tak jsem skákala radostí skoro do stropu, protože byla snad nejlepší co se mi do té doby povedla a i chléb mi velice chutnal, dělala jsem jen malé bocháky z 250g k svačině si.. Jen jsem směsy kupovala z internetu a nevěděla jsem, že je mají v kauflandu, takže děkuji za tuto informaci. Můžete ještě doplnit kolik jednotlivé směsy stojí? Děkuji
Datum: 16.9.2010 8:43:06
Dobrý den, i já peču a vařím bezlepkově pro manžela. Směs na bábovku z Kauflandu jsem upekla podle návodu s 250ml nebo g oleje (teď nevím co je v návodu) a bábovka byla nepovedená, tuk z ní přímo kapal na všechny strany. Recept jsem si upravila, a peču jí vždy s polovičním množstvím tuku 125ml(g), bábovka je výborná, vždy se povede, a je k ní přidána i čokoládová poleva na ozdobení. Doporučuji vyzkoušet! S pozdravem Eva
Datum: 11.9.2010 19:44:36
Milá paní Bušinová. Sleduji tyto stránky poměrně často a jsem vždy příjemně překvapena z Vámi přidávaných článků.Vždy mě překvapí a příjemně naladí informace týkající se buď nových výrobků,rad či článků které mohou zlepšovat kvalitu našich životů.Žiji s touto nemocí již 30 let a vím,že žít s tímto omezením není vůbec jednoduché.Děkuji Vám za Vaše úsilí.S pozdravem Eva Varmužová.

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace