bezlepkovadieta.cz » Info a články » Bezlepková dieta

Bezlepková dieta

Celkem 79 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Bezlepková směs na chléb Calta byla a je vhodná pro celiaky

chléb Calta

Bezlepková směs na chléb Calta, která vznikla v Poradenském centru pro celiakii a bezlepkovou dietu byla a nadále je vhodná pro celiaky. Jedná se o potravinu s vysokým obsahem vlákniny.  Calta by také měla být vhodná pro diabetiky. V roce 2008 jsme tuto skutečnost ověřili na akci pořádanou Diabetologickým centrem brněnské nemocnice Milosrdných bratří. Glykemický index byl  okolo čísla 55.

Děkuji všem, kteři Caltě zůstali věrní a ničeho se nezalekli. Směs na bezlepkový chléb Caltu použivám roky nejen já, ale i obě moje děti. 

A new gluten-free flour has arrived – and it’s made out of coffee waste

Nová bezlepková mouka je vyrobená z odpadu z kávy

odpad z kávy

A startup company will commercialise coffee flour within the next few months. Best part: it’s a superfood that has three times more protein per gram than kale.

Volný překlad: Společnost Startup uvede na trh bezlepkovou mouku, vyrobenou z odpadu kávy.  Gram části, ze které se připravuje mouka, má třikrát více bílkovin než kapusta.

Lepek v lécích

SUKLSložení každého léčivého přípravku, včetně všech pomocných látek, je vždy uvedeno v příbalové informaci (PIL) a souhrnu údajů o přípravku (SPC) daného léčivého přípravku. Texty PIL a SPC ke všem registrovaným léčivým přípravkům v ČR najdete v databázi léků na stránkách Informačního portálu pro veřejnost www.olecich.cz. Zde je možné ověřit složení léčivých přípravků ještě před jejich vyzvednutím v lékárně.

 

 

Zahraniční výměna studentů i s bezlepkovou dietou

hostitelská rodina se studentkou

Zapojila jsme se do programu YFU CZ na výměnu zahraničních studentů v ČR. YFU CZ  je nezisková organizace, která vedle studijních pobytů v zahraničí pro středoškolské studenty nabízí také zahraničním studentům studium v České republice s pobytem v české hostitelské rodině.

Nenechte se napálit

Je pozdě zjistit na dovolené v zahraničí, že slíbená bezlepková dieta není bezlepková


"Ať si vezme okraj chleba, tam lepek už téměř není. Z koláče mu dejte tu vrchní náplň, tam přece lepek není. Když použijí olivový olej, bude bezlepková dieta v pořádku, v dietě jde přece o olej ..."

Celiaci na Slovensku jsou "za vodou" - zajímavé informace pro všechny pacienty s dietním omezením

Jak se žije celiakům na Slovensku? Dozvíte se z uveřejněných následujících tabulek a článků. Lidem, odkázaní na různé diety, se na Slovensku rozhodně žije a hlavně stravuje, lépe.  Dokázali si na Ministerstvu zdravotnictví SR prosadit docela velká procenta úhrad nejen za bezlepkovou dietu, ale spoustu dalších diet. Posuďte sami ... viz detaily článku.

Poradna pro bezlepkovou dietu - po dohodě

 

Návštěvu s poradnou je možné dohodnout na mobilní telefonu 605 878 337, nebo email: info@bezlepkovadieta.cz. 


Poradna je určena nejen celiaků a jejich blízkým, ale také těm, kteří dodržují, nebo budou dodržovat bezlepkovou dietu. Hlavním cílem poradny je zlepšit informovanost laické i odborné veřejnosti.

Co bezlepkového na stromeček


Značkové výrobky společnosti Nestlé jsou vyvíjeny a vyráběny tak, aby splnily očekávání našich spotřebitelů. Jsou však spotřebitelé, kteří mají speciální požadavky na výživu. Mezi ně patří lidé s celiakii. Pro tyto spotřebitele uvádíme níže připojený seznam výrobků vhodných pro bezlepkovou dietu.


Diskuze okolo bezlepkového piva Celia

CeliaAč je první české bezlepkové pivo Celia už dávno na trhu, stále se vedou okolo obsahu lepku v tomto výrobku polemiky. Požádali jsme o stanovisko a vysvětlení některých pojmů přímo "rodiče" Celie, pracovníky Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze. 

Konečně skvělé české bezlepkové pivo s tradiční chutí za dobrou cenu!

CELIA, je světlý ležák, 11 %. Obsah lepku méně než 0,5 mg/100 ml!

První české bezlepkové pivoMěla jsem tu čest, jako jedna z prvních, ochutnat první české bezlepkové pivo. Chutná skutečně skvěle! Vyvinul jej tým pod vedením ing. Josefa Škacha, CSc. ve Výzkumném ústavu pivovarském a sladařském, a.s. a vyrábí se v Žateckém pivovaru, spol. s r.o.. Prodávat se bude v půllitrových sklenicích za cenu okolo 20 Kč.

Celkem 79 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Přihlášení

Přihlášení
Login:
Heslo:

Cestujeme s bezlepkovou dietou

Jadran

Zajímavá nabídka na šnorchlování a potápění v Egyptě s bezlepkovou dietou

Dovolená

Česko-egyptská cestovní kancelář Theya Thours porádá mořské výlety, mořské safari, šnorchlování, potápění, kurzy potápění, moto safari, super safari, jeep safari, safari Nová oáza, výlety Káhira, Luxor, Asuán

Na každém výletu jsou česky nebo slovensky hovořící průvodci.

Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s All Inclusive přímo u pláže. Vhodné pro celiaky i tělesně postižené.

Prověřená dovolená - CK Permanent SE. v Chorvatsku 2014

Chorvatsko

CK Permanent SE. - Jadran Pag pro Vás zajišťuje pobytové zájezdy v Chorvatsku na ostrově Pag.  V nabídce je i tradiční bezlepková a bezlaktózová dieta včetně možnosti nákupu bezlepkových potravin.

Příběhy celiaků

Dětský lékař mě označil za chcípáčka

Přidám krátce svoji osobní tragedii, kteoru bych nazvala moučné peklo.

Má mít celiak děti či ne?


Dobrý den, ankety na těchto webových stránkách, zda by celiak měl či neměl mít děti jsem si všimla kdysi, když jsem ještě neměla dítě ani zjištěnou celiakii. Kvůli kamarádce , která celiakii má a děti mít nemůže.

Zuby se mi tak kazily, že jsem jich 6 musela nechat vytrhnout

Mám také celiakii  a chtěla bych se s vámi podělit o začátcích  mojí nemoci. Vše začalo v 18 letech,  po porodu dcery. 

Dolní navigace